Jdi na obsah Jdi na menu

Vstup do nového ročníku za 4 body

Tak nám sezóna konečně začala!! Po dlouhé době bez futsalu, kdy každý z nás myslel u sexu na zápasy, jsme se konečně dočkali. Stejně tak i nového zázemí na ul. Kounicova, které je vskutku luxusní!! Ani marodka a ani jiné absence se nekonaly a tak jsme do zahajovacího dne vlítli v plné polní posíleni Slávkem do branky.

FFT - Tropicana 3:1 (0:0)
Malý J. 2, Brtník

Rozjezd byl vskutku pomalejší a oba týmy čekaly na chybu toho druhého. Ve hře samotné se objevovalo pár nepřesností, ale i tak jsme se až nečekaně snadno dostávali k soupeřově bráně. Finální přihrávky do prázdné však soupeř vždy pečlivě stečoval mimo náš dostřel. Nejnebezpečnější šanci jsme si vytvořili po Ondrově úniku a posunutí do běhu na Zdenu, vracečka však byla dlouhá a tak na ukazateli stavu se lebedily stále dvě nuly. Ty byli i po jasné tutovce soupeře, kdy jsme dokázali vyškrábnout z brankové čáry míč. První půle sice dobrá, avšak bez branky. A co se nedařilo v prvním, to se povedlo ve druhém. Sláva vyhodil dlouhý balón na Kubu, situace už byla všemi viděna jako zahraná, ale hostující obránce fatálně prokopl a Kuba se řítil s Flegmim sám na branku - neskrblil a Flegmi do prázdné otevírá střelecký účet FFT v sezóně 2012/2013!! I nadále jsme Tropicanu zatlačili - a to už hodně tekly nervy především hostující trojce, i brankář se začal věnovat více komentování našich hráčů, což byla kaňka na jinak dobré hře. Čtverka Dejv, Ondra, Flegmi a Roman v těchto minutách rozmotala solidní kolotoč a jasně tím dala najevo přihlížejícím trenérům áčka, kdo že si zaslouží místo v základu :) Suma - dvě nastřelené tyčky a velmi pohledné a rychlé kombinace. Ve stejném duchu pokračovala i druhá čtverka a šance Zdenála volala notně po navýšení skóre - protihráč na brankové čáře vytečoval mimo. Z brejku se Tropicana dostala do hry, kdy proměnila snad ojedinělý protiútok - 1:1. Ze srovnaného stavu se však radovali pouze minutu, kdy po rodinné ose Dejv - Sud - Flegmi dal Kuba svoji druhou branku - vítěznou. Nervy trojky a brankáře spolu s horkem tekly o stošest (můžou si za to sami, Flegmi, ač přes nejapné poznámky je hodně chytrej a trefně je uzemnil) a tak po ustání presu v našem předbrankovém prostoru Kuba Brtník po Zdenové přihrávce uzavírá skóre na 3:1. Nepodání ruky soupeře nemá cenu komentovat, ubohosti jsou i na světové scéně (Berdych.. :) ).

FFT - Red Devils 2:2 (0:0)
Koutný 2

Red Devils známe z dřívějšího působení, teda alespoň zkušení matadoři Romus, Kuba, Sud a Zdenál. A jevili se o hodně futsalovější. Nevýhodou nám byla absence pauzy na dobití sil v nepříjemném horku - což nás bude provázet po celou dobu podzimní části. To budeme ku.va namakaní a vytrvalí :) Krásy futsalu popravdě moc nebyly, bojovalo se o každou píď hřiště a ze hry měl více soupeř. Hlavně závěr prvního poločasu jsme se zmohli pouze na odkopávání z naší půlky. Druhá půle byla lepší, konečně jsme se dostali do jakéhož tempa a začli zaměstnávat soupeřova brankáře, který vypadal jistým dojmem. Chybný výrok sudího však z našeho rozehrání po faulu na Flegmiho zajistil aut soupeře a ten dělovkou vymetl krásně růžek Slávkovy branky - 0:1. Necheme však tímto brečet nad křivdou, ty byly po celý zápas na obě strany, měli jsme si borce líp pohlídat. Následoval ukázkově odevzdaný výkon, kdy jsme se přestali pohybovat a paradoxně to byly Devilsáci, co roztočili kombinace na druhý stupeň a my jen přihlíželi a nestíhali. Po nedůrazu ve vápně se soupeř dostal snadno ke druhé brance - 0:2. Devět minut do konce jsme se však dokázali zvednout, vyhecovat a v PP zatlačit RD ke své brance. Slávek skvěle pomohl v poli a po trpělivé kombinaci - kterou jsme loni naprosto postrádali - jsme se přiblížili na dostřel jedné branky - Roman Koutný po přihrávce Kuby na zadní - 1:2!! Honza Gala se poté oblékl do rozlišováku, abychom ještě více dokázali kombinovat a rychle přecházet na soupeřovu půli. A po jeho přihrávce srovnal opět Roman Koutný a vzal tím hozenou rukavici Flegmiho - 2:2! Nedostatek času utnul naší snahu o obrat a tak jsme si připsali cenný bod - po oboustranně dobře odehraném utkání, čímž tímto patří RD díky i za velkýho ducha fair play!

Vstup do nové soutěže se nám vcelku povedl, ale následující zápasy prověří naší formu. Všem díky za to, že především druhé těžké utkání nezvdali a až do konce odjezdili po prdeli.

Příští kolo nás prověří jak organizačně, tak opět fyzicky. Kryjí se nám zápasy s áčkem, brankáře nemáme. Jak se vyřeší sestava? Hrajeme proti WŽU, kteří dnes prohráli jak s Adrenalinem, tak se silnou Besídkou. I druhý soupeř jednou ztratil, taktéž s Besídkou. S Adrenalinem si však dokázali poradit. Po příštím týdnu by se mohlo začít projevovat, kdo na tom jak je. FC Vinohrady nevstoupili do sezóny moc šťastně, když se stejným soupeřem jako my oba zápasy prohrály.